Alapellátás nélkül maradt települések Magyarországon (Kattintson a képre a nagyobb méretért)
A betegségek jellegéből adódóan, az infrastruktúrából, a lakosság szokásmódjaiból, a településformákból, a lakossági szűrés és a prevenció elégtelen kivitelezéséből ,a területi beteg és gyógyszerellátás hiányosságaiból ,az orvoshiányból és egyéb más hátrányos tényezőkből adódóan az idő előtti, elkerülhető többlethalálozás jelentős része a kórházba érkezés előtti szakaszban következett be. A kórházi halálozás mértéke terén az európai átlagértékektől kimagaslóan nagy eltérés nem tapasztalható.
Mindezeknek a tényezőknek, valamint a korábbi években a területi sürgősségi betegellátással kapcsolatos hiányosságoknak, a hiányszakmákból eredő ellátásbeli szintkülönbségeknek az ismeretében , az alapellátás, ügyeleti rendszer és a mentőszolgálat jobb kihasználásának, a területi folyamatos gyógyszerellátás igényének, a progresszív betegellátás terén a kommunikációs kapcsolat szükségének biztosítása céljából kezdtem el az EGÉSZSÉG-ŐR-Angyal Szolgálat Konzultációs Informatikai Rendszer kiépítését, mely fejlesztés 2018-ban befejeződött, megkezdte a működését.
A felhasználók részéről (kórházak, egészségügyi intézmények, alapellátási rendelők, mentőszolgálat,lakosság ,... stb.) az EGÉSZSÉG-ŐR-Angyal Szolgálat és Konzultációs Informatikai Rendszer szolgáltatásainak igénybe vétele és a program folyamatos karbantartása minimális bérleti díj megfizetésével lehetséges.
Ez az összeg biztosítja a Nemzetközi és az Országonkénti Regionális Konzultációs Központok elérhetőségét,a tanácsadó szolgálat igénybe vételét is. A Nemzetközi Konzultációs Központ, az országonkénti Konzultációs Központok biztosítják a területi sürgősségi betegellátással ,a felnőtt lakosság egészségügyi szűrésével,a kiszűrt betegek kivizsgálásával, szakszerű gondozásával kapcsolatos folyamatos szakmai tanácsadást határainkon belül, és túl egyaránt.
A fejlesztés magyar szabadalmi bejegyzés alatt áll , mely az utóbbi években egyre nagyobb érdeklődés központjába került.
A világ legkülönbözőbb országaiban élő, magyar származású orvosok, kutatók közül sokan ajánlották föl csatlakozási szándékukat a konzultációs rendszerhez. A szaktudásukkal szeretnének hozzájárulni a betegellátással kapcsolatos speciális szakmai kérdések megvitatásában, az oktatási, továbbképzési céljaink megvalósításában.
Szintén hasonló érdeklődés tapasztalható a külföldön szolgáló magyar egyházak, a magyar intézmények, kirendeltségek és egyéb magyar érdekeltségű organizációk részéről is.
Az egészségügyi konzultáción túlmenően fontos a lakosság részére az egészségügyi ismeretek a polgári szívmentés, az újraélesztés stb. oktatása.
Célunk az, hogy a program magyarországi beindítását és megvalósítását követõen a Konzultációs Rendszer egy nemzetközi egészségügyi együttműködés alapjául is szolgáljon , segítse a határon túli területeken és a világ különböző országaiban élő honfitársaink egészségügyi ellátását.
Az ingyenes ,anonim egészségügyi kérdőíves szűrés alapja legyen egy, a magyarság egészére kiterjedő, epidemiológiai tanulmány elkészítésének, melyből kiderülhet a világ különböző országaiban élő magyar származású lakosság egészségügyi állapotának , paramétereinek , megbetegedéseinek az ismerete alapján az ott élő emberek életkilátását befolyásoló rizikófaktorok, és egyéb más veszélyeztető tényezők.
"Az osztrák férfiak idő előtti halandósági viszonyainak az ismerete alapján Magyarországon 1989-ben 14.980 férfinak nem kellet volna meghalnia 1-64 éves korban , idő előtt. A vizsgált 9 év alatt - 1981-töl 1989-ig - 104.262 férfiéletet jelentett volna Magyarországon ,ha az egészségügyi ellátás színvonala az osztrák egészségügy színvonalon működött volna."
"1989-ben 6694 - a 80-as években évente átlagosan 5468 magyar 1-64 éves női haláleset lett volna kivédhető hazánkban ,ha a halálozás mértéke az osztrák női halandósági szinten lett volna."
Egy másik, 1995-ben megjelent közlemény szerint Magyarország a szív- érrendszeri betegségek miatti halálozás terén a férfiak és a nők bontásában egyaránt a környező országokhoz képest a legrosszabb helyen állt.